Pozyskanie nowych członków, wzrost przypisów, integracja działań w obszarze likwidacji szkód, zaproszenia do pierwszych przetargów i opracowanie dedykowanych programów ubezpieczeniowych dla członków CONECTO BROKER to rezultaty półrocza działalności spółdzielni.

CONECTO BROKER to spółdzielnia niezależnych brokerów ubezpieczeniowych, utworzona formalnie pod koniec 2018 roku. Operacyjne działania spółdzielnia podjęła w połowie 2019 roku. Aktualnie tworzą ją kancelarie brokerskie z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

- Operacyjne działania prowadzimy od ubiegłorocznego Kongresu Brokerów, na którym po raz pierwszy publicznie ujawniliśmy ideę CONECTO BROKER – podkreśla Tomasz Witkowski prezes zarządu spółdzielni - Od tego czasu zanotowaliśmy wzrost liczby członków z 13 kancelarii brokerskich, na 19, a całkowita wartość zebranej przez nich składki przekroczyła 200 mln złotych. – podkreśla.

Taki poziom zebranych składek sytuuje spółdzielnię w gronie 15-tu największych brokerów w Polsce, a wkrótce może uczynić z niej jednego z ważniejszych graczy na krajowym rynku ubezpieczeń. Już dziś CONECTO BROKER zauważyły takie przedsiębiorstwa jak Stocznia Szczecińska, Omega Pilzno, czy Koleje Mazowieckie, które zaprosiły spółdzielnię do przetargów na wybór brokera.

- Tak znaczące w swoich sektorach podmioty, kolokwialnie mówiąc, nie zauważały wcześniej kancelarii członkowskich, pomimo dużego doświadczenia w danej branży - podkreśla Robert Kaźmierczak członek zarządu spółdzielni – Z kolei dziś otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że działania oraz zasoby kompetencyjne i organizacyjne CONECTO są doceniane - dodaje.

Potencjał spółdzielni dostrzegły również towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi CONECTO BROKER prowadzi rozmowy na poziomie zarządów, reprezentując interesy wszystkich zrzeszonych brokerów.

Pomimo krótkiego czasu działalności operacyjnej, spółdzielnia zdążyła przygotować dla swoich członków dwa dedykowane programy ubezpieczeniowe. Pierwszy z nich, skierowany do klientów z rynku rolnego, obejmował ubezpieczenie upraw w sezonie jesień 2019. Drugi, funkcjonujący w dalszym ciągu, skierowany jest do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

- Program wyróżnia na rynku bardzo szeroki zakres ubezpieczeń oraz procedury likwidacji szkód – zachwala Robert Kaźmierczak członek zarządu spółdzielni - 80% szkód likwidowanych jest ze wskazanym z imienia i nazwiska likwidatorem, co gwarantuje dużą sprawność. Wszystkie szkody zgłoszone w ramach tego programu zostały wypłacone - dodaje.

Zarząd potwierdza, że zręby nowych, centralnych programów ubezpieczeniowych są w przygotowaniu. Spółdzielnia rozpoczęła nowy rok negocjacjami z centralami m.in. takich towarzystw, jak Colonnade oraz Signal Iduna.

Podsumowując 2019 r zarząd wskazał ponadto na osiągnięcia w obszarze rozwoju zespołu likwidacji szkód, w szczególności pod kątem wypadków za granicą RP, co raz częstszych przypadków wzajemnego wsparcia organizacyjnego przez brokerów z różnych kancelarii członkowskich, a także podnoszenia kultury prawnej członków spółdzielni poprzez współpracę i kontakty z czołowymi krajowym specjalistami w zakresie prawa cywilnego, prawa ubezpieczeniowego i prawa odszkodowawczego. Pozwoliło to na zbudowanie solidnych filarów do dalszego rozwoju CONECTO BROKER.

Najważniejsze cele spółdzielni na rok 2020 to pozyskanie nowych członków z regionów, na terenie których spółdzielnia do tej pory nie posiada żadnej współpracującej kancelarii brokerskiej, tworzenie nowych centralnych programów ubezpieczeniowych, dalsza intensyfikacja współpracy przy likwidacji szkód oraz rozszerzenie współpracy z prof. Maciejem Orlickim z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w zakresie obsługi prawnej i pogłębiania wiedzy ubezpieczeniowej.

 

Więcej informacji:
Tomasz Witkowski
Prezes zarządu
Tel. +48 606 118 800
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Robert Kaźmierczak
Członek zarządu
Tel. +48 666 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.